Nawigacja
Losowa Fotka
Wycieczka rowerowa do Małomic
Wycieczka rowerowa do Małomic.
29 maja br. Stowarzyszenie Turystyczne Ogniwo zorganizowało wycieczkę rowerową poprzez Wzgórze Kammlera do Małomic.

Wzdłuż rzeki wiedzie malownicza droga z Żagania do Bukowiny Bobrzańskiej, Bobrzan i Małomic .
Wędrując w górę rzeki, po około 5 km szlak doprowadził nas do Wzgórza Kammlera - niewielkich wzniesień nad urwistym prawym brzegiem rzeki Bóbr, przy ujściu Kwisy do Bobru.

Podsumowanie 2015 roku
Stowarzyszenie Turystyczne Ogniwo w ubiegłym roku zorganizowało szereg imprez turystycznych dla członków i sympatyków oraz ogółu mieszkańców miasta i regionu.

Głównym działaniem stowarzyszenia „Ogniwo” jest propagowanie turystyki, oświaty i ochrony środowiska. Sztandarową pozycją zapoczątkowaną przez nas są m.in. niedzielne wycieczki rowerowe po powiecie żagańskim – pt. Znam Ziemię Żagańską. W sezonie wiosenno-letnim odbyło się ich łącznie 12.
Wycieczka rowerowa po regionie
Stowarzyszenia Turystyczne:” Ogniwo” zaprasza wszystkich zainteresowanych na wycieczkę rowerową do Małomic.
Zbiórka uczestników wycieczki 06 września w niedzielę o godz. 10/00 na Placu Wolności w Żaganiu.
Wokół Żagania
Stowarzyszenie Turystyczne Ogniwo zaprasza 20 czerwca br. (w sobotę) na wycieczkę rowerową Wokół Żagania.
Trasa wycieczki o długości ~25 km przebiegać będzie przez Stary Żagań, Tomaszowo i powrót do Żagania.
Iłowa
31 maja br. Stowarzyszenie Turystyczne Ogniwo zorganizowało wycieczkę rowerową zielonym szlakiem przez Żaganiec i Konin Żagański do Iłowej.
Na końcu szlaku zielonego w Iłowej, przy wiadukcie parkowym nad ulicą Ogrodową przy tzw. Mostku Miłości znajduje się Zespół Pałacowo-Parkowy w Iłowej. W zabytkowym pałacu mieści się szkoła – siedziba Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.
Zielony Las.
10 maja Stowarzyszenie Turystyczne Ogniwo zorganizowało wycieczkę rowerową czarnym szlakiem do Zielonego Lasu w Żarach.
Uczestnicy wycieczki odwiedzili m. in. wieżę widokową wybudowaną w 1864 r. o wys. 15 m., dziś nazywaną myśliwską, Wieżę Bismarcka budowaną w 1915 r. oraz stalową wieżę ppoż. wybudowaną w latach 80 XX wieku - w najwyższym wzniesieniu w powiecie żarskim.
Rajd rowerowy
Stowarzyszenie Turystyczne rOgniwor1; zaprasza 26 października br. na kolejny rajd rowerowy po powiecie żagańskim.

Tegoroczna trasa rajdu przebiegać będzie przez gminy: Żagań, Szprotawa i Małomice. W trakcie rajdu odwiedzimy ciekawe miejsca oraz te zazwyczaj niedostępne dla turysty.
Wystawa fotograficzna Belgia 2014
W holu ŻPK w Żaganiu obejrzeć można zdjęcia z Wyprawy turystycznej St. Turystycznego Ogniwo do Belgi
BELGIA 2014
W sierpniu 2014 odbyła się szósta wyprawa zagraniczna żagańskiego Stowarzyszenia Turystycznego „ Ogniwo”, której celem było poznanie atrakcji Belgii, ze szczególnym uwzględnieniem Flandrii Zachodniej. Baza wypadowa znajdowała się w nadmorskiej miejscowości Koksijde. Mieszkaliśmy w urokliwym, pochodzącym z 1908 roku domu w stylu cottage, położonym blisko morza, w którym po całodziennych wyprawach regenerowaliśmy siły. Stąd różnymi środkami lokomocji ( rowerem, samochodem, nadmorskim tramwajem, pociągiem) wyruszaliśmy na „podbój” regionu. Dzięki takiej organizacji udało nam się odwiedzić wiele ciekawych miejsc: Ostendę- najmodniejszy kurort nadmorski Belgii, Brukselę, gdzie zachwycił nas swoją architekturą Grand Palace oraz układany na nim co 2 lata dywan z kwiatów begonii. W Oosteduinkerke uczestniczyliśmy w pokazie połowu krewetek pieszo i na koniach. Tradycja ta wpisana jest na Listę UNESCO dóbr niematerialnych.
HOLANDIA 2013
WYPRAWA DO HOLANDII 26 LIPIEC – 02 SIERPIEŃ 2013

Tegoroczna wyprawa zagraniczna Stowarzyszenia Turystycznego „ Ogniwo” dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń i przeżyć.
To była już nasza druga wizyta w Holandii i okazało się, że rejs barką , to najlepszy sposób na poznanie tego niezwykłego kraju z pięknymi miastami, magicznym pejzażem pełnym jezior, roślinności, mostów, śluz i wiatraków. Licząca wiele kilometrów sieć kanałów sprawiła, że wszystkie te atrakcje stały się naszym udziałem.
IX RAJD ROWEROWY
24 sierpnia br. PTTK w Żaganiu wraz ze Stowarzyszeniem Turystycznym Ogniwo zorganizowali IX rajd rowerowy po powiecie żagańskim. Rajd ten stanowił podsumowanie cyklu wycieczek rowerowych organizowanych dla mieszkańców Żagania i powiatu żagańskiego w sezonie wiosenno-letnim.
Rozpoczęcie rajdu rowerowego nastąpiło tradycyjnie przy Pomniku Historii – poaugustiańskim zespole klasztornym w Żaganiu - najcenniejszym obiekcie zabytkowym w powiecie żagańskim.
Ogniwo
Ogniwo Logo

Ogniwo_FB
Pitax
WESPRZYJ NAS !

Rozlicz i przekaż 1% podatku
dla
Stowarzyszenia Turystycznego Ogniwo
Rozliczenie PIT z PITax.pl
Pobierz program instalacyjny do rozliczenia się i przekazania 1% podatku dla Stowarzyszenia Turystycznego Ogniwo
Rozliczenie PIT z PITax.pl

Rozliczenie PIT z PITax.pl

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Sprawozdania
SPRAWOZDANIE FINANSOWE
2015
  1. Bilans - PDF
  2. Informacje ogólne - PDF
  3. Informacje uzupełniające do bilansu - PDF
  4. Rachunek zysków i strat - PDF
  5. Sprawozdanie merytoryczne - PDF
2,427,742 unikalne wizyty Autor strony: Jacek Patka