Nawigacja
Losowa Fotka
Wycieczka rowerowa do Iłowej.


Wycieczka rowerowa do Iłowej.


21 maja w niedzielę Stowarzyszenie Turystyczne ” Ogniwo” zaprasza wszystkich zainteresowanych na wycieczkę rowerową do Iłowej - na Święto Kwitnących Azalii.

Odwiedzimy tam m. in. szkółkę krzewów ozdobnych oraz Zespół Pałacowo-Parkowy, wraz z jego największą ozdobą - gajem różaneczników.
Rajd rowerowy Odra i Nysa
Rajd rowerowy Odra i Nysa


W długi majowy weekend na pięciodniowy rajd wzdłuż Odry i Nysy Łużyckiej wybrali się rowerzyści z żagańskiego Stowarzyszenia Turystycznego Ogniwo.

Trasa podzielona była na pięć etapów.

Na wyprawę wyruszyliśmy w sobotę 30 kwietnia z Żagania w kierunku Gubina. Po drugiej stronie Nysy Łużyckiej wjechaliśmy na międzynarodowy szlak Odra i Nysa Łużycka.

Szlakiem wzdłuż Nysy Łużyckiej, po wałach przeciwpowodziowych, dojechaliśmy do Ratzdorf, gdzie znajduje się ujście Nysy Łużyckiej do Odry.
Dzień Ziemi z Ogniwem
Dzień Ziemi z Ogniwem


Stowarzyszenie Turystyczne Ogniwo zaprasza w niedzielę 23 kwietnia br. już po raz kolejny na Dzień Ziemi z Ogniwem.

Dla mieszkańców Żagania i powiatu żagańskiego w ramach przypadającego Światowego Dnia Ziemi’2017 przygotowaliśmy ciekawą propozycję wspólnego i aktywnego uczestnictwa w obchodach.

Początek Obchodów Dnia Ziemi z Ogniwem rozpoczniemy przy Pałacu Książęcym w Żaganiu skąd o godz. 10/30 wyruszymy na wycieczkę rowerową z przewodnikiem po Peryferiach Żagania.

Następnie na terenie Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu odbędzie się dalsza część obchodów Dnia Ziemi’2017.

Zakończenie obchodów zaplanowaliśmy około godziny 15/30 drobnym poczęstunkiem przy ognisku oraz wręczeniem zdobytych nagród dla zwycięzców w konkursach.

Program Obchodów Dnia Ziemi z Ogniwem


• Wycieczkę rowerową z przewodnikiem – Okolice Żagania
• Spotkanie z .....
Wsparcie Stowarzyszenia Turystycznego Ogniwo
Stowarzyszenie Turystyczne „Ogniwo” KRS 0000318107


Zapraszamy do wsparcia lokalnej inicjatywy - żagańskiego Stowarzyszenia Turystycznego "Ogniwo".

Uzyskany w ubiegłym roku Status OPP umożliwił Żagańskiemu Stowarzyszeniu Turystycznemu "Ogniwo" poszerzenie działalności statutowej oraz organizację licznych działań na rzecz mieszkańców regionu.

Wśród wielu działań warto wspomnieć ...
Wokół Parku Książęcego.
Wokół Parku Książęcego

26 lutego br. zorganizowaliśmy pieszą wycieczkę pt. Wokół Parku Książęcego.

Wycieczkę poprowadził Stanisław Byczkowski - badacz kamiennych śladów przeszłości w Parku Książęcym.

W czasie pierwszego tegorocznego spaceru po Parku Książęcym turyści poznali Park Pałacowy oraz park średni zwany Bażanciarnią.

W minioną niedzielę spacer odbył się w trzeciej części Parku Książęcego – tzw. parku górnym.
Spacer po Parku Książęcym
Spacer po Parku Książęcym29 stycznia br. Stowarzyszenie Turystyczne Ogniwo zorganizowało pieszą wycieczkę pt. Spacer po Parku Książęcym.
Wycieczkę poprowadził pasjonat historii Żagania Stanisław Byczkowski – badacz kamiennych śladów przeszłości w Parku Książęcym.
BEZPIECZNIE Z OGNIWEM
BEZPIECZNIE Z OGNIWEM

W grudniu br. Stowarzyszenie Turystyczne Ogniwo zainaugurowało akcję społeczną „Bezpiecznie z Ogniwem”.

Działania skierowane są przede wszystkim do rowerzystów w każdym wieku, którzy stanowią najbardziej narażoną na obrażenia grupę uczestników ruchu drogowego.

Celem akcji jest podniesienie wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz bezpiecznego poruszania się rowerzysty po drogach publicznych.

XII RAJD ROWEROWY PO POWIECIE ŻAGAŃSKIM
XII RAJD ROWEROWY PO POWIECIE ŻAGAŃSKIM


Stowarzyszenie Turystyczne „Ogniwo” zaprasza w dniach 22-23 października br. na XII rajd rowerowy po powiecie żagańskim.
Tegoroczna trasa rajdu przebiegać będzie przez gminy: Żagań i Brzeźnica. W trakcie rajdu odwiedzimy ciekawe miejsca oraz te zazwyczaj niedostępne dla turysty.
XII rajd rowerowy jest podsumowaniem organizowanych przez nas w sezonie wiosenno-letnim cyklu wycieczek rowerowych po powiecie żagańskim.
Organizowana przez nas impreza jest dostępna dla wszystkich – zapraszamy na nią mieszkańców Żagania jak i gości z okolicznych miejscowości, młodzież szkolną, seniorów, członków klubów turystycznych jak i osoby niezrzeszone.
Wymiarki i Lutynka
Wymiarki i Lutynka


02 października br. Stowarzyszenie Turystyczne Ogniwo zorganizowało wycieczkę rowerową do Gminy Wymiarki.
Do oddalonej 25 kilometrów gminy wybrała się 15 osobowa grupa turystów, zarówno członków stowarzyszenia jak i turystów niezrzeszonych.
W Witoszynie Dolnym obejrzeliśmy ...
Światowy Dzień Turystyki
Światowy Dzień Turystyki


Osiem lat temu Stowarzyszenie Turystyczne Ogniwo zainicjowało w Żaganiu oraz w Powiecie Żagańskim obchody „Dnia Turystyki” przyłączając się do ogólnopolskiej akcji obchodów Światowego Dnia Turystyki.
Co roku miłośnicy dwóch kółek z Ogniwa zapraszają na święto turystów mieszkańców Żagania, a także rowerzystów z okolicznych miejscowości propagując w ten sposób turystykę regionalną oraz aktywny wypoczynek.
Tegoroczne obchody „Dnia Turystyki w Żaganiu”, odbyły się w minioną niedzielę 25 września br. Warto podkreślić, iż data ta zbiega się z ósmą rocznicą powstania Stowarzyszenia Turystycznego Ogniwo, którego członkowie tradycyjnie przygotowali dla mieszkańców Żagania i powiatu żagańskiego propozycję wspólnego, aktywnego spędzenia czasu oraz liczne atrakcje. Pogoda i frekwencja dopisały.
Jelenia Góra i okolice
Jelenia Góra i okolice.

W ubiegłym tygodniu Stowarzyszenie Turystyczne Ogniwo zorganizowało weekendowy wypad do Jeleniej Góry.
W sobotę w stolicy Karkonoszy zwiedzaliśmy centrum miasta, które zachowało średniowieczny układ. Obejrzeliśmy m. in. ratusz , kościół Erazma i Pankracego z 2 poł. XIV w., fragmenty murów obronnych, Basztę Zamkową i Basztę Bramy Wojanowskiej oraz jeden z czterech zachowanych „Kościołów Łaski” - Kościół p.w. św. Krzyża.
Wzięliśmy też udział w XVI Paradzie Rowerów,
Ogniwo
Ogniwo Logo

Ogniwo_FB
Pitax
WESPRZYJ NAS !

Rozlicz i przekaż 1% podatku
dla
Stowarzyszenia Turystycznego Ogniwo
Rozliczenie PIT z PITax.pl
Pobierz program instalacyjny do rozliczenia się i przekazania 1% podatku dla Stowarzyszenia Turystycznego Ogniwo
Rozliczenie PIT z PITax.pl

Rozliczenie PIT z PITax.pl

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Sprawozdania
SPRAWOZDANIE FINANSOWE
2015
  1. Bilans - PDF
  2. Informacje ogólne - PDF
  3. Informacje uzupełniające do bilansu - PDF
  4. Rachunek zysków i strat - PDF
  5. Sprawozdanie merytoryczne - PDF
2,585,065 unikalne wizyty Autor strony: Jacek Patka