Nawigacja
Losowa Fotka
Światowy Dzień Turystyki
Światowy Dzień Turystyki


Osiem lat temu Stowarzyszenie Turystyczne Ogniwo zainicjowało w Żaganiu oraz w Powiecie Żagańskim obchody „Dnia Turystyki” przyłączając się do ogólnopolskiej akcji obchodów Światowego Dnia Turystyki.
Co roku miłośnicy dwóch kółek z Ogniwa zapraszają na święto turystów mieszkańców Żagania, a także rowerzystów z okolicznych miejscowości propagując w ten sposób turystykę regionalną oraz aktywny wypoczynek.
Tegoroczne obchody „Dnia Turystyki w Żaganiu”, odbyły się w minioną niedzielę 25 września br. Warto podkreślić, iż data ta zbiega się z ósmą rocznicą powstania Stowarzyszenia Turystycznego Ogniwo, którego członkowie tradycyjnie przygotowali dla mieszkańców Żagania i powiatu żagańskiego propozycję wspólnego, aktywnego spędzenia czasu oraz liczne atrakcje. Pogoda i frekwencja dopisały.
Uroczystości rozpoczęły się od wycieczki krajoznawczej, którą poprowadzili: Przewodnik Turystyki Rowerowej Stanisław Mikołajczyk oraz Stanisław Byczkowski.
Rowerzyści wyruszyli sprzed Pałacu Książęcego w Żaganiu, przez centrum miasta w stronę ulicy J. Bema, gdzie rozpoczyna się szlak turystyczny w Dolinie Czernej.
Po pokonaniu trasy o długości 15 km uczestnicy dotarli do Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu.
Tu odbyły się główne uroczystości obchodów Dnia Turystyki.
Przeprowadzone zostały zawody turystyczno-sprawnościowe oraz konkurs krajoznawczy z wiedzy o Żaganiu i powiecie. W slalomie rowerowym zwyciężył Igor Pniewski z PSP nr 1; w jeździe rowerem „na czas” wśród dzieci zwyciężyła Oliwia Sztukowska, natomiast wśród dorosłych Grzegorz Chmielewski z Żar. W konkursie krajoznawczym dużą wiedzą wykazał się Adrian Niewiadomy z Żagania.
Zwycięzcy poszczególnych konkursów odebrali z rąk Przewodniczącej Rady Miasta Żagania Wandy Winczaruk nagrody ufundowane przez UM w Żaganiu.
Pozostali uczestnicy otrzymali materiały promocyjne z UM w Żaganiu i z Powiatu Żagańskiego.
Na zakończenie Ogniwo przygotowało dla swoich gości -uczestników obchodów - poczęstunek przy ognisku.
W obchodach Dnia Turystyki wzięło udział 62 uczestników, członków stowarzyszeń turystycznych Piechur, Ogniwo, Łęknica się kręci, PTTK Żagań, PTTK Nowa Sól, uczniowie ze szkół podstawowych i średnich a także turyści niezrzeszeni. którzy przybyli na nasze święto m. in. z Małomic, Szprotawy, Iłowej, Żar a także z Łęknicy. Przedział wiekowy uczestników biorący udział w wyciecze rowerowej od 5 do 70 lat.
Zainicjowane przez nasze stowarzyszenie obchody Dnia Turystyki w Żaganiu przyczyniają się do popularyzacji i upowszechniania turystyki, pogłębiania wiedzy o walorach krajoznawczo-turystycznych oraz historii najbliższej okolicy.
Impreza o charakterze rekreacyjno-sportowym integruje osoby uprawiające turystykę, przyciągając z roku na rok coraz więcej uczestników chcących aktywnie wypoczywać na świeżym powietrzu.
Za naszym przykładem do obchodów Światowego Dnia Turystyki dołączyły w tym roku po raz pierwszy inne żagańskie stowarzyszenia: Piechur, Bobry, PTTK oraz Centrum Kultury w Żaganiu.
Jubileusz Stowarzyszenia Ogniwo i wspólne spotkanie stanowiło również okazję do podziękowań za liczne działania społeczne członkom zarządu Ogniwa: Irenie i Jarosławowi Niezgodzkim, Beacie Szubelak a także Barbarze Kamińskiej i Jerzemu Michalakowi.
Honorowy Patronat obchodów Dnia Turystyki objął Burmistrz Miasta Żagania - pan Daniel Marchewka. Urząd Miasta Żagań był fundatorem nagród w konkursach, a członkowie Ogniwa przygotowali i sponsorowali poczęstunek.
Więcej zdjęć na facebooku.
Ogniwo
Ogniwo Logo

Ogniwo_FB
Pitax
WESPRZYJ NAS !

Rozlicz i przekaż 1% podatku
dla
Stowarzyszenia Turystycznego Ogniwo
Rozliczenie PIT z PITax.pl
Pobierz program instalacyjny do rozliczenia się i przekazania 1% podatku dla Stowarzyszenia Turystycznego Ogniwo
Rozliczenie PIT z PITax.pl

Rozliczenie PIT z PITax.pl

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Sprawozdania
SPRAWOZDANIE FINANSOWE
2015
  1. Bilans - PDF
  2. Informacje ogólne - PDF
  3. Informacje uzupełniające do bilansu - PDF
  4. Rachunek zysków i strat - PDF
  5. Sprawozdanie merytoryczne - PDF
2,590,312 unikalne wizyty Autor strony: Jacek Patka