Nawigacja
Losowa Fotka
Iłowa
31 maja br. Stowarzyszenie Turystyczne Ogniwo zorganizowało wycieczkę rowerową zielonym szlakiem przez Żaganiec i Konin Żagański do Iłowej.
Na końcu szlaku zielonego w Iłowej, przy wiadukcie parkowym nad ulicą Ogrodową przy tzw. Mostku Miłości znajduje się Zespół Pałacowo-Parkowy w Iłowej. W zabytkowym pałacu mieści się szkoła – siedziba Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.
Zielony Las.
10 maja Stowarzyszenie Turystyczne Ogniwo zorganizowało wycieczkę rowerową czarnym szlakiem do Zielonego Lasu w Żarach.
Uczestnicy wycieczki odwiedzili m. in. wieżę widokową wybudowaną w 1864 r. o wys. 15 m., dziś nazywaną myśliwską, Wieżę Bismarcka budowaną w 1915 r. oraz stalową wieżę ppoż. wybudowaną w latach 80 XX wieku - w najwyższym wzniesieniu w powiecie żarskim.
Rajd rowerowy
Stowarzyszenie Turystyczne rOgniwor1; zaprasza 26 października br. na kolejny rajd rowerowy po powiecie żagańskim.

Tegoroczna trasa rajdu przebiegać będzie przez gminy: Żagań, Szprotawa i Małomice. W trakcie rajdu odwiedzimy ciekawe miejsca oraz te zazwyczaj niedostępne dla turysty.
Wystawa fotograficzna Belgia 2014
W holu ŻPK w Żaganiu obejrzeć można zdjęcia z Wyprawy turystycznej St. Turystycznego Ogniwo do Belgi
BELGIA 2014
W sierpniu 2014 odbyła się szósta wyprawa zagraniczna żagańskiego Stowarzyszenia Turystycznego „ Ogniwo”, której celem było poznanie atrakcji Belgii, ze szczególnym uwzględnieniem Flandrii Zachodniej. Baza wypadowa znajdowała się w nadmorskiej miejscowości Koksijde. Mieszkaliśmy w urokliwym, pochodzącym z 1908 roku domu w stylu cottage, położonym blisko morza, w którym po całodziennych wyprawach regenerowaliśmy siły. Stąd różnymi środkami lokomocji ( rowerem, samochodem, nadmorskim tramwajem, pociągiem) wyruszaliśmy na „podbój” regionu. Dzięki takiej organizacji udało nam się odwiedzić wiele ciekawych miejsc: Ostendę- najmodniejszy kurort nadmorski Belgii, Brukselę, gdzie zachwycił nas swoją architekturą Grand Palace oraz układany na nim co 2 lata dywan z kwiatów begonii. W Oosteduinkerke uczestniczyliśmy w pokazie połowu krewetek pieszo i na koniach. Tradycja ta wpisana jest na Listę UNESCO dóbr niematerialnych.
HOLANDIA 2013
WYPRAWA DO HOLANDII 26 LIPIEC – 02 SIERPIEŃ 2013

Tegoroczna wyprawa zagraniczna Stowarzyszenia Turystycznego „ Ogniwo” dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń i przeżyć.
To była już nasza druga wizyta w Holandii i okazało się, że rejs barką , to najlepszy sposób na poznanie tego niezwykłego kraju z pięknymi miastami, magicznym pejzażem pełnym jezior, roślinności, mostów, śluz i wiatraków. Licząca wiele kilometrów sieć kanałów sprawiła, że wszystkie te atrakcje stały się naszym udziałem.
IX RAJD ROWEROWY
24 sierpnia br. PTTK w Żaganiu wraz ze Stowarzyszeniem Turystycznym Ogniwo zorganizowali IX rajd rowerowy po powiecie żagańskim. Rajd ten stanowił podsumowanie cyklu wycieczek rowerowych organizowanych dla mieszkańców Żagania i powiatu żagańskiego w sezonie wiosenno-letnim.
Rozpoczęcie rajdu rowerowego nastąpiło tradycyjnie przy Pomniku Historii – poaugustiańskim zespole klasztornym w Żaganiu - najcenniejszym obiekcie zabytkowym w powiecie żagańskim.
POLSKA NA ROWERY
9 czerwca zapraszamy na rajd rowerowy wokół Żagania.
Trasa rajdu o długości około 35 km przebiegać będzie przez Marysin, Starą Kopernię i Tomaszowo.
Wycieczkę poprowadzą Przewodnik Zdzisław Tyrcz oraz Regionalista Marian Ryszard Świątek.
Saksonia 2010
RajdyTuryści ze Stowarzyszenia Turystycznego „Ogniwo” z Żagania pod koniec sierpnia 2010 r. przebywali na zagranicznej wyprawie rowerowej w Saksonii.
Rajd Holandia
Stowarzyszenie Turystyczne Ogniwo od paru lat organizuje zagraniczne wyprawy rowerowe. W poprzednich latach odwiedziliśmy Danię oraz Niemcy.W bieżącym roku w dniach 20 - 28 sierpnia członkowie Stowarzyszenia wybierają się do Holandii.
W planach jest zwiedzenie stolicy - Amsterdamu a także innych miast: Harlemu, Rotterdamu Hagi, Goudy oraz Utrechtu wraz z „Holenderską Szwajcarią”.Na zdjęciu uczestnicy wyprawy w pomarańczowych koszulkach rajdowych
V RAJD ROWEROWY PO POWIECIE ŻAGAŃSKIM 4-5 lipca 2009r.
Rajdy
V RAJD ROWEROWY PO POWIECIE ŻAGAŃSKIM PTTK Żagań oraz Stowarzyszenie Turystyczne „Ogniwo” zapraszają w dniu 4-5 lipca 2009 r. na V Rajd Rowerowy po powiecie żagańskim. Trasa rajdu przebiegać będzie przez gminy: Żagań, Małomice, Szprotawa do Niegosławic, z bazą w gospodarstwie agroturystycznym w Krzywczycach. W trakcie rajdu zaplanowano konkursy krajoznawcze i sprawnościowe, przejażdżkę konną i ognisko integracyjne. Dodatkowe informacje można uzyskać w Biurze PTTK Żagań Pl. Klasztorny 1 tel. 068-3773527, kom. 500049272 Regulamin Rajdu Rowerowego oraz Karta zgłoszenia dostępne są w załącznikach Zapraszamy Załączniki: zgłoszenie regulamin
Ogniwo
Ogniwo Logo

Ogniwo_FB
Pitax
WESPRZYJ NAS !

Rozlicz i przekaż 1% podatku
dla
Stowarzyszenia Turystycznego Ogniwo
Rozliczenie PIT z PITax.pl
Pobierz program instalacyjny do rozliczenia się i przekazania 1% podatku dla Stowarzyszenia Turystycznego Ogniwo
Rozliczenie PIT z PITax.pl

Rozliczenie PIT z PITax.pl

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Sprawozdania
SPRAWOZDANIE FINANSOWE
2015
  1. Bilans - PDF
  2. Informacje ogólne - PDF
  3. Informacje uzupełniające do bilansu - PDF
  4. Rachunek zysków i strat - PDF
  5. Sprawozdanie merytoryczne - PDF
2,772,828 unikalne wizyty Autor strony: Jacek Patka