Nawigacja
Losowa Fotka
Światowy Dzień Turystyki w Żaganiu.
Dzień Turystyki w Żaganiu


W niedzielę 24 września br. po raz kolejny członkowie Ogniwa zaprosili mieszkańców Żagania oraz gości - miłośników turystyki z okolicznych miejscowości na obchody „Dnia Turystyki w Żaganiu”.

Z tej okazji, a także w przypadającą na ten czas dziewiątą rocznicę powstania Stowarzyszenia Turystycznego Ogniwo organizatorzy przygotowali propozycję wspólnego, aktywnego spędzenia czasu oraz liczne atrakcje.

Uroczystości rozpoczęły się od wycieczki krajoznawczej, którą poprowadzili przewodnicy: Stanisław Mikołajczyk oraz Stanisław Byczkowski.

Rowerzyści wyruszyli sprzed Pałacu Książęcego w Żaganiu i przemierzyli wszystkie trzy części parku, poczynając od ogrodu pałacowego, poprzez Bażanciarnię i park górny.

Po pokonaniu trasy o długości 15 km uczestnicy dotarli do Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu.

Tu odbyły się główne uroczystości obchodów Dnia Turystyki.

Przeprowadzone zostały zawody turystyczno-sprawnościowe, (m. in. slalom rowerowy, rzut dętką do celu, jazda rowerem „na czas”) oraz konkurs krajoznawczy z wiedzy o Żaganiu i powiecie.

W konkursie krajoznawczym pierwsze miejsce zajęła drużyna w składzie Ola Motyka, Kasia Bytniewska i Paulina Grodzka.

Zwycięzcy poszczególnych konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez Powiat Żagański oraz UM w Żaganiu.
Obchody Dnia Turystyki jak również jubileusz Stowarzyszenia Turystycznego Ogniwo stanowiły doskonałą okazję do podsumowania minionego roku, podziękowań oraz wyróżnień dla osób i instytucji wspierających naszą działalność turystyczną.

Zarząd Stowarzyszenia wyróżnił:

Nadleśniczego mgr. Inż. Waldemara Babiarza z Nadleśnictwa Żagań za pomoc w organizacji obchodów Dnia Ziemi.

Iwonę Paczyńską i Ireneusza Wilka ze Stowarzyszenia „Łęknica się Kręci” za zaangażowanie i pomoc w organizacji wycieczek po Łęknicy i Parku Mużakowskim.

Stanisława Byczkowskiego i Stanisława Mikołajczyka – żagańskich przewodników za odkrywanie ciekawych miejsc oraz oprowadzanie turystów po atrakcyjnych zakątkach Ziemi Żagańskiej.

Za szczególne zaangażowanie w działalność stowarzyszenia wyróżnienia przyznano także członkom Ogniwa: Markowi Buszczakowi, Beacie Szubelak i Jarosławowi Niezgodzkiemu.

Na zakończenie uroczystości organizatorzy przygotowali dla swoich gości - uczestników obchodów - poczęstunek przy ognisku, który sfinansowany został ze zbiórki publicznej i wpływów z 1 procenta podatków.

W obchodach Dnia Turystyki, mimo nie najlepszej pogody wzięło udział 40 uczestników, członków stowarzyszeń turystycznych Piechur, Ogniwo, PTTK Żagań, PTTK Nowa Sól, uczniowie ze szkół podstawowych i średnich a także turyści niezrzeszeni. którzy przybyli na nasze święto m. in. ze Szprotawy, Bielawy i Wałbrzycha.
Ogniwo
Ogniwo Logo

Ogniwo_FB
Pitax
WESPRZYJ NAS !

Rozlicz i przekaż 1% podatku
dla
Stowarzyszenia Turystycznego Ogniwo
Rozliczenie PIT z PITax.pl
Pobierz program instalacyjny do rozliczenia się i przekazania 1% podatku dla Stowarzyszenia Turystycznego Ogniwo
Rozliczenie PIT z PITax.pl

Rozliczenie PIT z PITax.pl

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Sprawozdania
SPRAWOZDANIE FINANSOWE
2015
  1. Bilans - PDF
  2. Informacje ogólne - PDF
  3. Informacje uzupełniające do bilansu - PDF
  4. Rachunek zysków i strat - PDF
  5. Sprawozdanie merytoryczne - PDF
2,772,867 unikalne wizyty Autor strony: Jacek Patka