Nawigacja
Losowa Fotka
Rajd rowerowy Odra i Nysa Łużycka
Rajd rowerowy Odra i Nysa ŁużyckaW długi weekend, na przełomie maja i czerwca rowerzyści z żagańskiego Stowarzyszenia Turystycznego Ogniwo wybrali się na czterodniowy rajd wzdłuż Odry i Nysy Łużyckiej.

Na wyprawę wyruszyliśmy w sobotę 30 maja z Żagania do Bogatyni.

Następnego dnia, po przekroczeniu granicy z Czechami - dojechaliśmy do miejscowości Nova Ves nad Nisou, gdzie ma swe źródła Nysa Łużycka. Tam wjechaliśmy na międzynarodowy szlak Odry i Nysy Łużyckiej.

Szlak w górnym biegu Nysy Łużyckiej prowadził przez Góry Izerskie, poprzez Jablonec, Liberec do Zittau w Niemczech. Po drodze w Gródku nad Nysą obejrzeliśmy tzw. Trójstyk – punkt styku granic państw: Polski –Czech i Niemiec. Był to najtrudniejszy etap wyprawy.

Kolejnego dnia z Zittau wjechaliśmy na pięknie oznakowany szlak Odra-Nysa Łużycka usytuowany na równej asfaltowej nawierzchni.

Jadąc po lekko pofałdowanym dorzeczu Nysy Łużyckiej dojechaliśmy do Bad Muskau, gdzie odwiedziliśmy Park Mużakowski (wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO).

Kolejny etap to przyjemna jazda szlakiem wzdłuż Nysy Łużyckiej z Bad Muskau do Guben przez Forst, w którym zatrzymaliśmy się by obejrzeć Park Różany.

Ostatni dzień wyprawy prowadził poprzez Guben do Ratzdorf, gdzie znajduje się ujście Nysy Łużyckiej do Odry. Stąd szlakiem wzdłuż Odry po wałach przeciwpowodziowych dojechaliśmy do Frankfurtu nad Odrą (znajduje się tu Europejski Uniwersytet Viadrina). Frankfurt nad Odrą był naszym tegorocznym celem.

W ubiegłym roku przejechaliśmy północny odcinek szlaku Odra-Nysa Łużycka - dojeżdżając do Bałtyku. W tym roku udało nam się przejechać brakujący, trudniejszy odcinek szlaku południowego, biegnącego w terenie górzystym.

Podczas tegorocznej wyprawy przejechaliśmy blisko 400 kilometrową trasę, która miejscami była wymagająca. Tym większa była więc satysfakcja ze spełnienia zamierzeń uczestników wyprawy.
Ogniwo
Ogniwo Logo

Ogniwo_FB
Pitax
WESPRZYJ NAS !

Rozlicz i przekaż 1% podatku
dla
Stowarzyszenia Turystycznego Ogniwo
Rozliczenie PIT z PITax.pl
Pobierz program instalacyjny do rozliczenia się i przekazania 1% podatku dla Stowarzyszenia Turystycznego Ogniwo
Rozliczenie PIT z PITax.pl

Rozliczenie PIT z PITax.pl

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Sprawozdania
SPRAWOZDANIE FINANSOWE
2015
  1. Bilans - PDF
  2. Informacje ogólne - PDF
  3. Informacje uzupełniające do bilansu - PDF
  4. Rachunek zysków i strat - PDF
  5. Sprawozdanie merytoryczne - PDF
2,662,818 unikalne wizyty Autor strony: Jacek Patka