Nawigacja
Losowa Fotka
Kromlau
KromlauW niedzielę 20 maja br. Stowarzyszenie Turystyczne Ogniwo zorganizowało wycieczkę rowerową do Kromlau w Niemczech.

Do oddalonego 10 kilometrów od Łęknicy Parku Rododendronów w Kromlau poprowadziły nas Przewodniczki Turystyki Rowerowej z Ogniwa: Irena Niezgodzka i Krystyna Kołodziejska.

W Zielone Świątki organizowany jest tu festyn zwany Świętem Parku i Kwiatów. Na tegoroczne „54 Święto Parku i Kwitnących Kwiatów”, organizatorzy przygotowali wiele atrakcji m. in. targi ogrodowe, występy estradowe piosenkarzy oraz zlot zabytkowych pojazdów.

Atrakcją tej miejscowości jest wielki około 200-hektarowy park rododendronów, jeden z największych parków w Saksonii, który najlepiej jest zwiedzać wiosną, kiedy kwitną azalie i różaneczniki. (rododendrony)

W centralnym punkcie parku nad jeziorem Rakocz/Rakotz znajduje się bazaltowy most łukowy, który efektownie odbija się w wodzie.

W tym roku nie zobaczyliśmy tego efektownego odbicia w wodzie, gdyż natrafiliśmy na prace konserwatorskie mostu Rakoczego.

W pobliżu mostu Rakoczego, zwanym także Diabelskim Mostem obejrzeliśmy inne budowle z bazaltu, a przy posagu Herkulesa zrobiliśmy grupowe - pamiątkowe zdjęcie.

W drodze powrotnej odwiedziliśmy jeden z najbardziej rozległych parków krajobrazowych w Europie – Park Mużakowski. W Bad Muskau obejrzeliśmy stary i nowy zamek, a po przekroczeniu Mostu Podwójnego powróciliśmy do Żagania.

W wycieczce wzięło udział 38 turystów z Żagania, Iłowej, Wałbrzycha oraz z Wrocławia.
Ogniwo
Ogniwo Logo

Ogniwo_FB
Pitax
WESPRZYJ NAS !

Rozlicz i przekaż 1% podatku
dla
Stowarzyszenia Turystycznego Ogniwo
Rozliczenie PIT z PITax.pl
Pobierz program instalacyjny do rozliczenia się i przekazania 1% podatku dla Stowarzyszenia Turystycznego Ogniwo
Rozliczenie PIT z PITax.pl

Rozliczenie PIT z PITax.pl

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Sprawozdania
SPRAWOZDANIE FINANSOWE
2015
  1. Bilans - PDF
  2. Informacje ogólne - PDF
  3. Informacje uzupełniające do bilansu - PDF
  4. Rachunek zysków i strat - PDF
  5. Sprawozdanie merytoryczne - PDF
2,772,696 unikalne wizyty Autor strony: Jacek Patka